Pozoruhodný turmalín

Turmalín je pozoruhodný přírodní minerál, který vznikal při vulkanické činnosti. V Orientu byl dlouho považován za kámen přinášející energii, vyrovnanost, podporující mír, přátelství a lásku. Do evropských zemí se dostal až na počátku 18.století. Turmalínu se přezdívá "elektrický" nebo také "očišťující" kámen - podle schopnosti vytvářet při zahřátí nebo tření na svém povrchu elektrické pole. V roce 1986 japonští vědci zjistili, že při rozemletí turmalínu na prášek, se tok energie zvyšuje. Vyhotovili vlákno ze směsi drcených krystalů turmalínu a přírodních vláken a použili pro ozdravné účely.

V poslední době se turmalín dostal do pozornosti mnoha vědců z lékařského prostředí a začal být využíván pro léčebné účely. Pomocí nejnovějších technologií 21. století se ze směsi "tekutého turmalínu" s hydroxylovou skupinou přírodních vláken vyrábí také turmalínová vlákna s dlouhodobými zdravotními účinky. Výrobky s turmalínem se nabíjí slunečním světlem nebo jakýmkoliv zdrojem tepla (radiátorem, žehličkou, horkou vodou do 60C, stejně jako teplým lidským tělem) a vylučují vlastní přirozené záření. Turmalín rezonuje s magnetickým polem lidského těla, sám se tak ohřívá a vytváří nízkofrekvenční magnetické pole, vyzařuje dlouhovlnné infračervené paprsky (14-15 nanometrů) a anionty, díky nimž vzniká hloubkový tepelný účinek. Dlouhodobé používání turmalínových výrobků může pomoci eliminovat volné radikály a tím předcházet vzniku mnoha nemocí. Tělo se také zbavuje škodlivých látek, které se vylučují z organismu přirozeně prostřednictvím potu a moči.

Turmalínové vlákno má funkci dlouhovlnného infračerveného záření. Vlákno napomáhá uvolňovat negativní ionty a zajišťuje tak obnovení vitality buněk kůže lidského těla. Proniká pod kůži do hloubky až 4 mm a zlepšuje činnost kapilárních cév, uvádí do rovnováhy hemoglobin a kyslík, podporuje růst buněk a celkově zlepšuje zdravotní stav. Infračervené paprsky působí pozitivně na neuralgie, revmatizmus, záněty, ekzémy, ústřel, zácpu, následky zranění, zmírňují únavu, usnadňují srůstání kloubů a zhojení švů v pooperačním období, příznivě působí na kůži. Dlouhovlnné infračervené záření a záporné ionty posilují imunitní systém, zvyšují odolnost vůči infekcím, regulují činnost nervového a oběhového systému. Výrobky s turmalínem přispívají ke zlepšení zdraví na buněčné a molekulární úrovni. 

Dalším pozitivním působením turmalínových výrobků je ochrana před škodlivými vlivy elektromagnetického záření z mobilních telefonů, televizorů a dalších elektrických spotřebičů.  

Jedná se například o turmalínové bederní pásy, nátepníky, chrániče kolen, sprchové hlavice, šály a šátky, spodní prádlo, ponožky, vložky do bot a další.